Представляємо до вашої уваги перший випуск інформаційного бюлетеню "EU4Business" щодо розвитку малих та середніх підприємств (МСП). Оформіть інтернет-підписку, щоб завжди бути в курсі новин сектора МСП та досягнень ініціативи "EU4Business".

ГОЛОВНІ ПОДІЇ "EU4BUSINESS"


В жовтні у Вірменії відбувся "Тиждень EU4Business", в якому приймали участь всі шість країн Східного партнерства. Протягом цього тижня почав роботу веб-сайт EU4Business, проводилися конференції та семінари з питань сприяння сталому розвитку та інноваціям, а також залученню інвестицій. Водночас ЄС оголосив про надання нових пакетів допомоги для підвищення конкурентоспроможності МСП в Азербайджані, розвитку приватного сектора в Білорусі та фінансування інновацій в Україні. В Молдові була започаткована програма "Жінки в підприємництві", а в Грузії була створена нова інтернет-платформа для виноробів.

ТИЖДЕНЬ ЄВРАЗІЇ В ОЕСР

Конкурентоспроможність є основою реформи

Всі шість країн Східного партнерства, що представляють Євразію, є членами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), і тому брали участь в 3-му "Тижні Євразії" в ОЕСР, що проходив в Парижі з 22 по 24 листопада. Всі вони також є членами круглого столу ОЕСР з підвищення конкурентоспроможності країн Євразії, який також збирався протягом "Паризького тижня" та є барометром прогресу цих країн в сфері впровадження реформ для зміцнення економіки.

З 2000 по 2015 роки внутрішній валовий продукт (ВВП) на душу населення в країнах Євразії, до яких належать шість країн Східного партнерства по програмі "EU4Business", збільшився більш ніж удвічі, а щодо просування реформ, у багатьох країнах Євразії було відзначено значний прогрес в останньому звіті Світового банку "Ведення бізнесу". З цього позитивного моменту почав свою привітальну промову Генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріа на відкритті 3-го"Тижня Євразії" в Парижі 22 листопада.


Докладніше

ВІРМЕНІЯ

Поліпшення бізнес-середовища

"Європейський Союз (ЄС) готовий допомагати Вірменії у впровадженні реформ економічної політики", - зазначає посол

20 жовтня на Міжнародному економічному конгресі Голова Представництва Європейського Союзу у Вірменії, посол Пьотр Світальський запевнив, що ЄС сприятиме Вірменії у впровадженні реформ економічної політики нового уряду.


Докладніше

Тиждень EU4Business

"Тиждень EU4Business", проведений у Вірменії у жовтні, відзначив підтримку МСП з боку ЄС у шести країнах Східного Партнерства в цілому

У Вірменії відбувся ряд важливих подій і заходів з висвітлення ролі ЄС у підтримці розвитку економіки та підприємництва, а також впровадження інновацій в країнах Східного партнерства під час "Тижня EU4Business", що проходив у Єревані з 24 по 28 жовтня.


Докладніше

Діалог між державним та приватним секторами щодо втілення реформ

Учасники конференції "East Invest 2" прагнули створити меморандум щодо поліпшення бізнес-середовища в країнах Східного партнерства

Щорічна партнерська конференція "East Invest 2", що відбулася 27 жовтня, створила унікальну можливість для організацій підтримки бізнесу, що є учасниками програми "EU4Business", ознайомитися з діяльністю проекту ЄС "East Invest 2" та його роллю в розвитку економічної співпраці між країнами ЄС та Східного партнерства. Під час заходу підприємства також мали можливість знаходити нових партнерів та ділитися своїм досвідом.


Докладніше

АЗЕРБАЙДЖАН

ЄС оголосив про надання Азербайджану пакету допомоги у розмірі 13,5 млн євро

Новий раунд фінансування має на меті продовження підтримки диверсифікації економіки в галузях фінансового, економічного та судового управління, а також підвищення конкурентоспроможності МСП та експортних можливостей

ЄС оголосив про надання пакету адресної допомоги в розмірі 13,5 млн євро для покращення конкурентоспроможності й експортних можливостей для малих та середніх підприємств в Азербайджані, а також для поліпшення бізнес-середовища через сприяння розвитку ключових державних установ.


Докладніше

ЄС є основним торговельним партнером Азербайджану

За словами міністра з питань євроінтеграції, сорок сім відсотків всіх торговельних операцій Азербайджану у минулому році приходилося на торгівлю з ЄС

Азербайджан грає важливу роль у забезпеченні енергетичної безпеки та підтримує міцне співробітництво з Європейським Союзом через інвестиційні програми та програми обміну, такі як проект "Twinning" та "Інструмент технічної допомоги та інформаційного обміну" (TAIEX). Про це зазначив Шахін Мустафаєв, голова державної комісії з питань європейської інтеграції Азербайджану, під час зустрічі з депутатами Європейського парламенту, що є членами Комітету парламентського співробітництва між ЄС та Азербайджаном.


Докладніше

Депутати Європейського парламенту відвідують Баку

20 вересня в Баку відбулося 13-те засідання Комітету парламентського співробітництва між ЄС та Азербайджаном

"Азербайджан дуже зацікавлений у розвитку співробітництва з Європейським Союзом", - підкреслив Самед Сеідов, голова Комітету з міжнародних та міжпарламентських зв'язків Азербайджану, на засіданні Комітету парламентського співробітництва між ЄС та Азербайджаном, що відбулося у вересні в Баку.


Докладніше

БІЛОРУСЬ

Білорусь планує розширити сектор МСП

Державна програма для збільшення робочих місць у секторі МСП до 41% від загальної кількості працівників в країні до 2020 року

Уряд Білорусі прийняв Постанову № 870 від 25 жовтня щодо внесення поправок до державної програми підтримки МСП на 2016-2020 роки, затверджену Рішенням Ради міністрів Білорусі № 149 від 23 лютого 2016 року.


Докладніше

ЄБРР реалізує 245 проектів щодо надання консультативних послуг для МСП

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) повідомляє про реалізацію 245 проектів у Білорусі щодо надання консультаційних послуг для МСП

В рамках програми надання консультативних послуг для МСП Білорусі ЄБРР не тільки надає повну адміністративну підтримку, але й покриває до 90% від вартості послуг, завдяки донорському фінансуванню з боку ЄС та інших установ.


Докладніше

Нова підтримка розвитку приватного сектора з боку ЄС

Європейський Союз оголосив про подвоєння двостороннього пакету допомоги Білорусі до 29 млн євро у 2016 році

Пакет фінансової допомоги був подвоєний з 14,5 млн євро у 2015 році до 29 млн евро у 2016 році з метою прискорення розвитку приватного сектору та зміцнення інститутів у країні.


Докладніше

Стала енергетика та жінки-підприємці

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) запустив нові кредитні програми в розмірі 10 млн євро для розвитку проектів в сфері сталої енергетики та підтримки жінок-підприємців

Банк збільшує фінансування для Білорусі шляхом розширення нових кредитних ліній для "Білінвестбанку" в розмірі до 10 млн євро.


Докладніше

Покращення аудиту шляхом регіонального діалогу

У жовтні в Мінську було проведено два семінари, організовані Світовим банком, для поліпшення якості аудиту в шести країнах Східного партнерства

Перший регіональний семінар проходив з 10 по 11 жовтня та був зосереджений на практичному застосуванні специфічних положень Директиви Європейського Союзу в сфері аудиту та їх впливу на фінансову відповідальність економік і урядів. На другому семінарі, що проходив з 11 по 12 жовтня, обговорювалися питання професійної освіти та реформування бухгалтерської освіти.


Докладніше

ГРУЗІЯ

ЄС створює інтернет-платформу для виноробів

Нова база даних буде містити інформацію про грузинських виробників вина та допоможе їм знайомитися з можливостями експорту до ЄС

Для грузинських виноробів та цінителів вина відкриваються нові можливості завдяки новій програмі, що фінансується ЄС, для розвитку експорту грузинського вина до ринку ЄС.


Докладніше

Покращення якості продукції МСП

Ініціатива "EU4Business", Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Банк Грузії об'єднали зусилля для запуску нового інструменту фінансування з метою підтримки розвитку місцевих МСП

ЄБРР у партнерстві з Банком Грузії впровадили новий інструмент фінансування ЄБРР-ЄС з метою підтримки розвитку місцевих МСП у контексті підписання країною Угоди про асоціацію та Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС (ПВЗВТ), що дозволить компаніям повною мірою скористатися можливостями, які пропонує ПВЗВТ.


Докладніше

Основа глобальної конкурентоспроможності для грузинських МСП

Новий пакет фінансової допомоги від Європейського Союзу надає нові можливості для грузинських МСП і підтримки їхньої діяльності за кордоном

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) відкрив кредитну лінію в розмірі 50 млн доларів в грузинській національній валюті ларі, національному банку країни - Банку Грузії.


Докладніше

Тренінг "Експортна готовність"

Підрозділ Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в рамках програми "Консультування малого бізнесу" організував дводенний тренінг на тему "експортна готовність", який проходив у жовтні в Тбілісі

Тренінг "Бізнес-діагностика експортної готовності" проходив з 25 по 27 жовтня в рамках програми "EU4Business". Його метою є допомога МСП в країнах Східного партнерства в розширенні експорту до країн ЄС шляхом аналізу експортної готовності та потенційних напрямків експорту.


Докладніше

Динамічність, інновації та інтернаціоналізація

"Консультанти повинні розвивати свої професійні навички, охоплення цільових аудиторій та створити свою професійну мережу для надання МСП високоякісних платних послуг", - було зазначено на конференції в Тбілісі

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виступив організатором міжнародної конференції професійних консультантів, яка проходила у Тбілісі з 3 по 4 листопада в рамках програми "EU4Business". Конференція "Конкурентне консультування 2016" мала за мету сприяти консультантам у розвитку професійних навичок, охопленні цільових аудиторій та створенні професійної мережі для надання послуг високої якості, за які сектор малих і середніх підприємств буде готовий платити в довгостроковій перспективі.


Докладніше

МОЛДОВА

Нове законодавство про МСП набуває чинності

Закон, схвалений Парламентом Молдови, визначає нову правову базу для МСП у Молдові та містить заходи стимулювання сталого розвитку сектора

Новий закон, схвалений Парламентом та опублікований у офіційній газеті Молдови, набуде чинності в останньому кварталі 2016 року. Він замінює чинний закон про розвиток сектору МСП і визначає нову правову базу для мікро-, малих і середніх підприємств, а також містить заходи стимулювання сталого розвитку сектора. Він також сприятиме дослідженням, розробці та втіленню інновацій у секторі МСП.


Докладніше

"COMERTBANK" підписує партнерську угоду

КБ "COMERTBANK" A.О. є першим банком, який прийняв умови, запропоновані ODIMM, щодо порядку надання кредитних гарантій для МСП

Організація з розвитку малого та середнього підприємництва в Молдові (ODIMM) і КБ "COMERTBANK" A.О. підписали нову угоду про співробітництво, яка передбачає спрощення й удосконалення порядку надання кредитних гарантій для МСП.


Докладніше

Молдова рухається вгору у рейтингу "Ведення бізнесу"

Молдова поліпшила свою позицію у звіті Світового банку "Ведення бізнесу". Країна посіла 44 місце із 190 країн у рейтингу "Ведення бізнесу-2017", таким чином просунувшись на три позиції вгору у порівнянні з 2016 роком. Рейтинг враховує реформи, реалізовані до кінця червня 2016 року.


Докладніше

Програма "Жінки в підприємництві" стартувала

Близько 100 жінок з усіх регіонів країни взяли участь у вступній конференції в рамках програми "Жінки в підприємництві", що відбулася 6 жовтня

Вступна конференція "Жінки в підприємництві" була організована Організацією з розвитку малого та середнього підприємництва (ODIMM) та була проведена в рамках "Бізнес-тижня в Молдові 2016", який проходив з 4 по 7 жовтня.


Докладніше

"Бізнес-тиждень в Молдові" забезпечує ідеальну платформу

"Бізнес-тиждень в Молдові", що проводився 3-ий раз, виявився надзвичайно ефективним у просуванні Молдови на міжнародній арені

Понад 1 500 представників компаній, державних адміністрацій та партнерів з розвитку, 80 доповідачів з Молдови та зарубіжжя, а також 15 бізнес-подій (конференцій, форумів, семінарів та мастер-класів) виявилися ефективною платформою для просування іміджу Молдови на міжнародній арені, а також ідеальним середовищем для залучення інвестицій.


Докладніше

Довідник з ПВЗВТ та Угоди про асоціацію

Спільна презентація в Кишиневі книг, що пояснюють зміст Угоди про асоціацію та Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між ЄС та Грузією, Молдовою та Україною відповідно

Презентація Довідника з Угоди про асоціацію та Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ПВЗВТ), які Молдова підписала з Європейським Союзом, відбулася у Кишиневі 28 листопада. На церемонії також було представлено 2 інші мовні версії Довідника - румунська та російська.


Докладніше

УКРАЇНА

Вдосконалення нормативно-правової бази щодо МСП в Україні

Проект FORBIZ зосереджений на вдосконаленні нормативно-правової бази для МСП в Україні та зміцненні діалогу між державним та приватним секторами

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Представництво ЕС в Україні започаткували FORBIZ - провідний проект підтримки підприємництва в рамках ініціативи "EU4Business" за фінансування ЄС.


Докладніше

Історії успіху "#EUkraine"

Медіа група "1+1" та Представництво ЄС в Україні започаткували проект "#EUkraine", спрямований на оприлюднення історій успіху МСП в країні

Мультимедійний проект "#EUkraine", який стартував 8 вересня, спрямований на підтримку розвитку українських МСП та оприлюднення історій їх успіху в країні, а також інформації про бізнес-середовище в Україні та Європі.


Докладніше

Фінансування інноваційних компаній в розмірі 50 млн евро

ЄІФ підписав угоду з "ПроКредит Банком" в Україні з метою фінансування інноваційних компаній в розмірі 50 млн євро.

Європейський інвестиційний фонд (ЄІФ) та ПАТ "ПроКредит Банк" підписали першу угоду в рамках проекту "InnovFin" (фінансування новаторів з боку ЄС), що є ініціативою за підтримки Європейської Комісії, спрямованою на залучення фінансових ресурсів для розвитку інноваційних проектів у секторі МСП.


Докладніше