2023 წელსა და 2024 წლის დასაწყისში ეკონომიკური ზრდის გაგრძელების მიუხედავად, საქართველოში ბიზნესი მრავალი გამოწვევის წინაშე დგას, რაც, ძირითადად, პოლიტიკური არასტაბილურობისა და სამუშაო ძალის დეფიციტით არის გამოწვეული. ამას ახლად გამოქვეყნებულ „საქართველოს ბიზნეს გარემოს 2024 წლის ევროკავშირის ანგარიშში“ ვკითხულობთ. ევროპული კავშირების მქონე 200-მდე კომპანიასთან ჩატარებული კვლევა იმ პრობლემებს ააშკარავებს, რომლებმაც ქვეყნის გრძელვადიან სტაბილურობას შეიძლება შეუშალოს ხელი.
04.03.2025
საკუთარი ბიზნესის დაწყება მინდა, მაგრამ არ ვარ დარწმუნებული, იმუშავებს თუ არა ჩემი იდეა. ვის შეუძლია რჩევის მოცემა?
28.02.2025
შეფასების მიხედვით 2024 წელს საქართველოს ეკონომიკა 9,5 პროცენტით გაიზარდა, რითაც მოლოდინს გადააჭარბა და 2023 წლის 7,8 პროცენტიდან დაჩქარდა, ნათქვამია ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის (EBRD) საფლაგმანო ანგარიშში, რომელიც 27 თებერვალს გამოქვეყნდა.
14.11.2024
ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული EU4Digital მექანიზმი საქართველოს მოქალაქეებსა და მცირე და საშუალო ზომის საწარმოებს EU4Digital აკადემიის ონლაინკურსზე დასარეგისტრირებლად იწვევს.